Či už si kvety na rez vypestujete, alebo dostanete kyticu rezaných kvetov, starostlivosť o ne je rovnako dôležitá. Niekoľko jednoduchých rád vám umožní, aby ste sa tešili z farebnej kytice oveľa dlhšie, a to aj počas zimných mesiacov.

Základom je správny rez. Ak vkladáte kyticu do vázy, nezabudnite stonky upraviť. Pamätajte si, že základom dobrého rezu je ostrý nôž.
Použite šikmý rez. Výnimkou sú napríklad kaly, ktorých dužinatú stonku režte kolmo. Urobte tak pod tečúcou vodou. Stonka sa nenaplní vzduchom a bude schopná naďalej prijímať vodu.

Na čerstvosť rezaných kvetov má veľký vplyv umiestenie vázy. Vyhýbajte sa miestam s priamym slnečným žiarením či v prievane. Ak kvety na noc umiestnite do chladnejšej miestnosti, budete sa z nich tešiť viac dní.

Kvety vo váze vydržia dlhšie, ak im doprajete dezinfekciu a výživu v podobe prípravku na predĺženie životnosti kvetov. Flowerfood obdržíte od nás ako súčasťou kytice grátis. Slúži ako zdroj energie, upravuje pH vody a zabraňuje výskytu nežiaducich mikroorganizmov.

Ak dostanete alebo si kúpite kyticu kvetov v chladnejšom období, vložte ju zabalenú v ochrannom papieri do vázy s vodou asi na polhodinu a nechajte kvety postupne sa prispôsobiť teplote v miestnosti.

Prajeme Vám veľa kvetmi prevoňaných dní

Team Záhradka Katka

© 2024 Záhradka Katka
created by m@rtin